PEER KLUB

Popis služby:

Peer klub je volnočasový klub vedený peer konzultanty, který pacientům Psychiatrické nemocnice Bohnice nabízí různé možnosti trávení volného času a konzultace s peer terapeuty.

K dispozici je výbava Peer klubu:

deskové/společenské hry, kreslicí potřeby, omalovánky, rádio, časopisy, beletrie a odborná literatura, Xbox 1 + Kinect, počítače s přístupem na internet, grafickým editorem a programem k tréninku paměti/soustředění, tiskárna, kopírka, skener, kytara, káva.

Kontaktní informace:

PONDĚLÍ až PÁTEK, 10:00-12:00 / 13:00-16:00 hodin.
Více info:
Telefon: 284 016 420
Email: peerklub@bohnice.cz

Tým peer konzultantů v Peer klubu:

Mariana Šindelářová

Jmenuji se Mariana a k práci peer konzultanta mě dovedly poruchy příjmu potravy doprovázené depresemi, úzkostmi, sebepoškozováním a závislostí. Cesta ke zotavení byla dlouhá a strastiplná, ale na jejím konci mě mimo jiné čekala i tahle skvělá příležitost pokusit se využít své zkušenosti a pomáhat ostatním. Jsem otevřená jak společnému povídání, tak naslouchání a nebo třeba jen sezení v tichu. Všechno se počítá!

Kristýna Bednářová

Jmenuji se Kristýna a k práci peer konzultantky mě přivedla touha obrátit mé náročné zkušenosti s různými psychickými obtížemi v něco pozitivního a pomoci mými zkušenostmi druhým. Mám zkušenost s PTSD a s potížemi, které se s tím pojí (jako jsou deprese, PPP, úzkosti, sociální fobie, sebepoškozování…). Na mé cestě zotavení pro mě bylo důležité nebýt na to sama a mít vedle sebe někoho, o koho bych se mohla opřít. A protože vím, jak moc je to důležité, chci teď totéž nabídnout druhým na jejich cestě.

Benedikt Skalník

Jmenuji se Benedikt a od 18 let se léčím s duševní nemocí, která mě postihla během pobytu v Německu. Málo jsem spal, hlava mi chrlila neustále nové nápady, mluvil jsem rychle a nepřetržitě. Následovaly bludy i halucinace a útěk od rodiny. Od té doby jsem byl ještě sedmkrát hospitalizován. Podstoupil jsem elektrokonvulzivní terapii a po každé hospitalizaci jsem se musel odrazit ode dna. Zápasil jsem s následnou depresí. Postupně jsem však pochopil, že i přes mou vážnou diagnózu schizoafektivní poruchy mohu žít plnohodnotný život. Na mé cestě k zotavení mi pomáhá především podpora rodiny a přítelkyně. Klíčovou roli hraje také efektivní péče o duši a správná meditace. Jsem rád, že díky své práci peer konzultanta mohu své zkušenosti předávat těm, kteří svou cestu k zotavení teprve hledají.

Pavel Oulík

Jmenuji se Pavel Oulík a peer konzultanta dělám už něco okolo pěti let. Začínal jsem službou v terénu, prošel si provozováním kroužků tvůrčího psaní a angličtiny a teď pracuji v Peer klubu a k tomu vedu skupinu v Drop Inu. Léčím se z paranoidní schizofrenie.