PEER KLUB

Popis služby:

Peer klub je volnočasový klub vedený peer konzultanty, který pacientům Psychiatrické nemocnice Bohnice nabízí různé možnosti trávení volného času a konzultace s peer terapeuty.

K dispozici je výbava Peer klubu:

deskové/společenské hry, kreslicí potřeby, omalovánky, rádio, časopisy, beletrie a odborná literatura, Xbox 1 + Kinect, počítače s přístupem na internet, grafickým editorem a programem k tréninku paměti/soustředění, tiskárna, kopírka, skener, kytara, káva.

Kontaktní informace:

PONDĚLÍ až PÁTEK, 10:00-12:00 / 13:00-16:00 hodin.
Více info:
Telefon: 284 016 420
Email: peerklub@bohnice.cz

Tým peer konzultantů v Peer klubu:

Aneta Haushalterová

Jmenuji se Aneta a prošla jsem si 13letým bojem s akutními psychickými potížemi, ale hlavně bojem se sebou samotnou. Mám za sebou řadu hospitalizací, které mě posílily k tomu, abych mohla podnikat kroky kupředu, jimiž jsem už musela projít úplně sama. Protože zotavení závisí vždy na nás samotných. To ale neznamená, že nás při tom nikdo nemůže pomyslně držet za ruku. A z toho důvodu jsem se rozhodla stát se peer konzultantem. Práce v Peer klubu je pro mě především posláním. A pocit, že bych svou zkušeností, slovem nebo jen společnou přítomností mohla pomoct byť jen jedinému člověku, je pro mě odměnou za útrapy, kterými jsem si prošla, ale které mě zároveň posílily a dovedly tam, kde jsem teď.

Pavel Oulík

Jmenuji se Pavel Oulík a peer konzultanta dělám už něco okolo pěti let. Začínal jsem službou v terénu, prošel si provozováním kroužků tvůrčího psaní a angličtiny a teď pracuji v Peer klubu a k tomu vedu skupinu v Drop Inu. Léčím se z paranoidní schizofrenie.

Zdeněk Císař

Jmenuji se Zdeněk a moc si cením možnosti podporovat životní cestu ostatních sdílením mých mnohých zkušeností s rozličnými psychickými potížemi a jejich překonáváním – je velmi silné vědět, že na věci člověk není sám, a že z nich vede cesta ven. Peer klub je pro mne skvělým místem, líbí se mi, že každý z našich návštěvníků si u nás sám definuje, čím se bude zabývat, a věnovat se tomu, co mu dává smysl.

Eliška Kvasničková

Mé jméno je Eliška a pracuji jako peer konzultantka v Peer klubu, kde sdílím své zkušenosti s depresí a potýkáním se se somatickým onemocněním, které mi náhle vstoupilo do života. Společně s kolegy se snažíme podporovat naše návštěvníky na jejich cestě zotavování a předávat jim naději. Současně se věnuji své původní profesi, krizové intervenci a prevenci sociální patologie, a studuji aplikovanou psychoterapii na vysoké škole.